_______ Kontakta Oss ________

Skicka hälsning

Här kan ni kontakta oss I CeGes Orkester Galen

   
 
Dans / Pop / Rock Band
 

Eva Gustafsson/ Sång,Klaviatur -Cool
Jan Sydberg/ Klaviatur,Sång,Sax,Dragspel
Carina Higberg/ Bas,Sång - Viskar
Jan Stridsman/ GitarrCool
Tapio Haapala/ Trummor, Wow!
   
   
 
Nu har vi varit "Veckans Färsking" i P4 Norrbotten under vecka 41. Hoppas att alla har hört vår härligt egenkomponerade låt !
 
Vi är ett band som spelar det mesta av musikstilar och trivs med det. En ny era har tagit form i bandet tack vare Harry Timander som tagit tag i vårt producerande av eget material med nya härliga låtar i inspelningsstudio. Detta kommer vi att fortsätta med och förhoppningsvis så blir det en CD till slut.
 
Bandet har funnits sedan 1960 under namnet "Carl-Görans" men som allt annat så måste man förnya sig och vi har tagit namnet "CeGes". Alla bandmedlemmar är hemmahörande från Kiruna och trivs med att spela för en blandad publik.
   
   
 
Vi tycker om Elisas, Arvingarna, Carline Carter m.fl.
 
All sorts musik som går att dansa eller rocka loss till!!

E mail Till oss
jan sydberg@cegeskiruna.se             
eva.gustafsson@cegeskiruna.se         
carina.higberg@cegeskiruna.se         
jan.stridsman@cegeskiruna.se       
tapio.haapala@cegeskiruna.se
 

Presskontakt
Jan Sydberg
Bokningsagent
Jan Sydberg   jan.sydberg@cegeskiruna.se